Mám na srdci

Ak prežívaš vo svojom vnútri nejaké ťažkosti, problémy, trápenia a nenachádzaš nikoho, kto Ťa chce vypočuť a pomôcť Ti niesť tvoju starosť až k oslobodeniu sa z tohto trápenia, máš možnosť sem napísať – čo máš na srdci a spoľahnúť sa, že Ťa chce podržať SRDCOM RODINA a každý, kto sa ňou cíti, si Ťa bude pripomínať. Môžeš sem vpísať aj problémy svojho priateľa alebo známeho, ktorému by si chcel pomôcť v jeho trápení. Nezabudni, že pripomínať si niekoho v jeho bolesti, znamená dávať mu útechu lásky a milovať ho.

Milovať niekoho znamená umožniť mu stretnúť sa s Láskou. Umožni to všetkým, ktorých máš rád.

Alenka

Zverejnené 21.3.2016: Alenka sa už dlhší čas lieči z onkologického ochorenia. Jej stav sa po viacerých chemoterapiách čiastočne zlepšil. Naďalej prosíme o modlitby za vieru, za zdravie a vytrvalosť pre ňu a jej manžela.

Alenka nás po boji s ťažkou chorobou opustila. Príkladná až obdivuhodná starostlivosť manžela Radka bola povzbudením nielen pre ňu, ale aj pre mnohých priateľov a známych. Takto sa prejavuje skutočná milujúca láska, ktorá je dobrotivá, vytrvalá, verná a ani smrťou nekončí. Je ťažké prežívať bolesť a nemohúcnosť pri zákernej chorobe a ešte ťažšie prežívame akoby našu prehru pri strate milovaného. No táto láska neprehrala, zostala vernou až do smrti a čaká ju veniec víťazstva pri vzkriesení z mŕtvych.

Babka Helenka

Naša babka Helenka už viac rokov bojuje s chorobou bercových vredov. Tieto otvorené rany na nohe sa na určitý čas zatvoria a je na čas pokoj. V tomto období sa ale rana znovu otvorila a veľmi bolestivý zápal s rozširovaním otvorenej rany jej často berú spánok a pokoj. Prosíme o modlitbu za boží dotyk a uzdravenie tejto rany, ktorá ju oberá o radosť z požehnanej staroby.

16-ročný Vladko

Prosíme o modlitbu za 16-ročného Vladka, ktorý má diagnostikovanú leukémiu a už viac ako rok zápasí s touto zákernou chorobou. Naliehavá modlitba spravodlivého má nesmiernu moc. Jediný spravodlivý je Syn Boží. Modlime sa za celú túto rodinu v mene Ježiša Krista. On dáva zmysel každému utrpeniu a jediný prináša úplné uzdravenie všetkých chorôb.

Boh si Vladka povolal k sebe do neba. Nikto z nás nepozná Božie úmysly, a nechápeme ani zmysel pre nás tak nepochopiteľného odchodu mladého človeka. Vieme však, že všetci raz budeme vyslobodení z klietky nášho hriešneho tela a naša duša bude letieť ako vtáča na slobodu k svojmu Stvoriteľovi, nášmu Otcovi, ktorý je dokonalou Láskou. Až v skutočnej slobode neba spoznáme dokonalosť milujúcej Lásky, ktorú sme sa snažili napodobňovať aj my tu na zemi. Vzťah milujúcej lásky nikdy nezanikne, pretrváva medzi nami navždy, je v nás aj keď sme dočasne oddelení.

Choroba mladých – tetánia

Prosíme za mnohých mladých ľudí v našom okolí, ktorí trpia novodobou chorobou – tetániou. Tetánia sa dá definovať, a to je laicky povedané, ako zvýšená nervovo-svalová dráždivosť. Veľmi často sú títo ľudia na dne po stránke telesnej – bolesti hlavy, rôzne kŕče, tŕpnutie končatín, žalúdočné problémy, takisto po stránke psychickej – nespavosť, stavy úzkosti, vnútorné napätie, depresie. Naozaj táto choroba postihuje čoraz viac ľudí a prejavuje sa najčastejšie u prehnane aktívnych  až preťažených ľudí. Títo ľudia potrebujú veľmi naliehavo našu modlitbu, pomoc a podporu. Množstvo týchto ochorení a jemu podobných je alarmujúce, preto si navzájom pomáhajme a zaujímajme sa o našich blízkych v ich starostiach a problémoch.

Suseda Janka

Prosím o modlitbu za susedu Janku, ktorá má rakovinu. Niekoľko rokov bolo dobre, ale teraz znovu berie chemoterapiu, pričom jej opuchol členok a nemôže chodiť.

Tehotná mamička – ďakujeme

Zverejnené 21.3.2016: Mamička trpiaca vážnym reumatickým ochorením čaká dieťatko. Z tohto dôvodu nemôže užívať svoje lieky a jej stav sa zhoršuje. Prosíme o modlitbu za ochranu mamičky a jej dieťatka, a posilu v ich ťažkej situácii.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa modlili za túto mamičku a jej dieťatko. Pán Boh ich žehnal a ochraňoval a 2.mája 2016 sa im narodilo krásne dievčatko menom Hanka, z ktorého sú všetci veľmi šťastní a ďakujú za zdravie mamičky a jej dieťatka. Náš Boh je Boh zázrakov!

Dar dieťaťa – Aleluja!

Zverejnené 21.3.2016: Máme na srdci mladý manželský pár, ktorý túži po svojom dieťatku. Modlíme sa za naplnenie ich života, a takisto aj za potreby tejto rodiny. Pridajte sa ku nám v modlitbe za týchto mladých a takisto aj za iné manželské páry.

Tento mladý manželský pár, za ktorý sme sa prihovárali o dar dieťatka – ďakuje za modlitby, pretože modlitby boli už čiastočne vypočuté. V mamičkinom lone tlčie srdiečko ich počatého dieťatka. Sú Bohu veľmi vďační za tento veľký dar, ale naďalej prosia o modlitby za zdravie dieťatka a mamičky, a naplnenie potrieb ich mladej rodiny. ALELUJA!

Nezosobášení

V dnešnej dobe je v našom okolí čoraz viac párov, ktorí spolu žijú ako rodina často aj s deťmi, no napriek tomu mnohí z nich nechcú na seba vziať skutočný záväzok lásky – prijatím sviatosti manželstva. Dnes chce byť každý akosi nezávislý, a bez ochoty sa akokoľvek obmedzovať. Možno mnohí si až neskoro uvedomia, že všetci sme závislí na Láske, ktorá sa skutočne dáva, miluje a odpúšťa a nikdy v akejkoľvek situácii sa nás nevzdá. Prosme spoločne za tieto páry, aby našli odvahu vykročiť k tomuto zväzku lásky.

Uprednostňujem rodinu s tvárou unavenou od obiet, ktoré prináša, pred peknými tvárami, ktoré nepoznajú láskavosť a spolucítenie.
pápež František

Menu Title